2022 Yılı Hac | Emin Turizm

2022 Yılı Hac

2022 Yılı Hac


Hac kayıtları ile ilgili çok yoğun gelen sorulardan bazıları ile ilgili son durumları paylaşmak istiyoruz.

1- Bu hafta açılan (yedek kayıtlar) kayıtlardan, 65 yaş ve üstü olanlar için erteleme hakkı verilmeyecektir. Bu hak sadece 2020 yılından kayıtlı hacı adaylarımız için verilmektedir.

2- Geçen hafta alınan taleplerde; hatalı talep yapan hacı adaylarımızla ilgili yapılacak işlemlerle ilgili değerlendirme yarın tarihi itibariyle kayıt sayıları dikkate alınarak karar verilecektir.

3- Kayıt hakkı verilenlerden işlemlerini yetiştiremeyen vatandaşlarımız kayıtlarını 17.05.2022 Salı günü saat 15:00'e kadar yapabileceklerdir.

4- Para yatırma son ödeme tarihi 18.05.2022 Çarşamba günü saat 17:00'ye kadar uzatılmıştır.

5- Vize işlemleri başlayacağından, 18.05.2022 tarihinden sonra verilecek vekalet işlemleri kabul edilmeyecektir. Vekalet vermek isteyenlerin bu tarihe kadar işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.

6- Acentelere kayıtlı hacı adaylarından gelen talepler değerlendirilmiş ve oda değişikliği işlemi Genel kotasını ve Tercih kotasını aşmamak kaydıyla acentelerin kendi sistemleri üzerinden yapılabilmesi için ilgili ekran açılmıştır. Bu gibi talebi olanların kayıtlı olduğu acenteye müracaat etmeleri gerekmektedir.

7- Boş kalan kontenjanlara açılan yeni kayıtlar, Diyanet / Acente kontenjan durumuna göre açılmış olup, dolan Organizasyon için ısrarcı olunmaması gerekmektedir.

8- Kayıt olan hacı adaylarımızın vize işlemleri başlayacağından pasaportlarını ivedilikle çıkartmaları yönünde bilgi verilmesi gerekmektedir.

Yukarıdaki bilgiler doğrusunda yönlendirmelerin yapılması hususunda bilgi ve gereğini.

Ayrıca bu bilgilerin hac bürolarında görev yapan tüm personele ivedilikle tebliğ edilmesi hususunda bilgi ve gereğini.


Telefon